• Primitiv reel
  • Slip jig
  • 857349_621561707858243_1674215676_o
  • Men
  • Namornici

  Irská složka tanečního souboru La Quadrilla se věnuje zejména vlastním choreografiím a tanečním pásmům, jejichž základem jsou tradiční irské tance a irský step. Výrazným a osobitým rysem našich choreografií je časté propojování irské techniky s prvky klasického i moderního scénického tance. Tento styl choreografií je v La Quadrille nazýván výrazové Irsko. Naši lektoři se věnují také pedagogické činnosti při pořádání kurzů a seminářů irských tanců a irského stepu. Krátkou výukou jednoduchých tanců můžeme také zpestřit různé společenské celovečerní akce. V našem repertoáru najdete:

Tradiční irské tance

Jedná se převážně o takzvané ceilí tance – tančí se v měkké obuvi a výborně se hodí na společenské akce. Irské slovo „ceilí“ původně označovalo setkání sousedů, při kterém se tančilo a vyprávěly příběhy. Dnes se tímto označením rozumí neformální taneční večer. K ceilí tancům se výborně hodí živá hudba. La Quadrilla spolupracuje například se skupinou Shannon.

Moderní softové choregrafie

Pojmenování této skupiny tanců je odvozeno od měkké obuvi neboli soft shoes, ve které se tyto tance tančí. Softové choreografie si vytváříme především sami. Inspirujeme se přitom jak tradiční irskou technikou, tak prvky moderního a výrazového tance. Takto vznikají divácky velmi zajímavé choreografie, které mají příběh. V několika našich výjimečných choreografiích dokážeme navíc také zapojit a vtáhnout do děje i diváky.

Stepové choreografie

Tradiční irská technika ve spojení s jedinečným zvukem irských stepových bot vytváří kombinaci, při které se divákům tají dech. Tančíme převážně vlastní choreografie, které se vyznačují dynamikou a technickou precizností.

Taneční pásma

Všechny tance jsme schopni buď tančit jako jednotlivé choreografie, nebo je propojit do delších pásem. Takové pásmo může mít i jednotné téma. V repertoáru máme například taneční pásmo Leprechaun, kterým provází tradiční irský skřítek v zeleném klobouku. Ten divákům vysvětluje taje irského tance a přibližuje krásy a tradice Irska.

Kontaktujte nás

Ing. Antonín Peitl
vedoucí souboru
mobil: +420 737 412 987
info@quadrilla.cz
www.quadrilla.cz

Jsme na Facebooku

Klíčová slova

la quadrilla, quadrilla, la quadrilla brno, španělské tance, irské tance, španělský tanec, country tance brno, quadrilla brno, irské tance brno, irský step, irske tance brno, skotské tance, country tance, spanelske tance, western tance, irske tance, irské tance kurzy pro veřejnost brno, irský tanec, show dance, couple dance, line dance, quadrila brno, country tanec brno, irská hudba, qadrila, taneční kurzy brno, taneční soubor, výuka irských tanců brno, flamenco, kurzy flamenca