Typ lekce: kurz
1. lekce: 1.10.2020
Čas: čtvrtek, 18:15 – 19:15 hod.
Místo: Legato, Stamicova 572/7, Brno-Kohoutovice
Cena: 1200,- / 13 lekcí (1100,- pro účastníky minulých kurzů nebo souběžných softových kurzů; studenty)

Parkování zdarma přímo před budovou Legata.

Přijďte si 1. lekci zdarma nezávazně vyzkoušet.

Přihlásit se na kurz můžete v online formuláři.

Kurz je určen začátečníkům a mírně pokročilým, které láká irský step. Cílem lekcí je seznámení se se základní technikou irského stepu, zcitlivění pro vnímání rytmu a zvýšení fyzické kondice. Na hodinách se budeme věnovat různým rytmickým cvičením, ale i krátkým choreografiím.

Lektoři: Vít Procházka, případně zastupující Kamil Majda

S sebou: Oblečení nebránící pohybu, pití, ručník, vhodnou obuv- ideálně irské stepky, alternativně obuv typu sneaker (tenisky s nečernící podrážkou – Capezio, Bloch, apod).

Kontakt: irsketancebrno@seznam.cz

Lektoři kurzu:

Vít Procházka

Irskému tanci a stepu se věnuje asi od roku 2009. Nejprve individuálně ve svém domovském tanečním souboru v Tišnově, později absolvoval naše kurzy irských tanců a stepu v Brně a hned poté se stal kmenovým členem tanečního souboru La Quadrilla. Mimo vystupování na mnohých kulturních akcích a soutěžích v ČR se v roce 2013 aktivně zúčastnil také An Comhdhail The World Irish Dancing Championships v irském Dublinu, kde získal hned několik ocenění. Zde tančil pod hlavičkou Stefan Toth’s Irish Dancing School. Několik dalších let žil v Norsku a po návratu do ČR v roce 2018 se začíná profilovat také jako lektor.

Kamil Majda

Irskému tanci a stepu se věnuje od roku 1998 a následně je přináší do souboru La Quadrilla, jehož byl řadu let trenérem, choreografem, tanečníkem a současně i vedoucím. Soubor připravoval na mnoho tanečních festivalů i soutěží a bezpočet různých kulturních akcí včetně divadelních představení.
Od roku 2003 lektoruje kurzy a semináře pro veřejnost a v letech 2005 – 2006 spolupracoval s Městským divadlem Brno v oblasti výuky irského stepu a choreografie.
Od roku 2011 působí i ve známém Ořechovském divadle.