Za dobu působení La Quadrilly na taneční scéně se měnili nejen tanečníci, ale i jednotlivé taneční styly. Některé tance La Quadrilla jen na chvilku zkusila a nakonec je opustila, některé ale zůstaly a s oblibou je tančíme již spoustu let.

Velmi oblíbené jsou kankány a skotské tance. Pro plesy nabízíme také tance historické, plné noblesních rób.

Kankány

Kankán je miláčkem obecenstva už od dob Tolouse – Lautreca. V podání našeho souboru je to skutečně ten pravý francouzský kankán s důrazem na první dobu, byť stylizovaný v poněkud modernějším rytmu. Kankán je tanečníky oblíben a hýčkán, proto ho tančíme hned v několika variantách.

Kromě Paříže se divák může pokochat také „limonádovou“ variantou z divokého západu nebo specialitou pro náročné dámy v podání pánské části souboru.

Skotské tance

Skotský repertoár patří k dlouhé tradici souboru. Během let dozrál jako dobrá whisky a dnes okouzluje publikum svou tradiční taneční technikou, vybroušenou elegancí kostýmů a prostorovou nápaditostí.

Historické tance

Historické salónní tance znamenají prvopočátek souboru, a tudíž jeho rodinné stříbro. Byly vytvořeny zakladateli souboru a jsou předávány z generace na generaci tanečníků. Střapatí kluci a bláznivé holky se v okamžiku změní v uhlazené šviháky a elegantní dámy a čas se posune o půldruhého století zpět.

Choreografie v historických kostýmech jsou vhodné především pro slavnostní příležitosti a plesy.

Kontaktujte nás

Ing. Antonín Peitl
vedoucí souboru
mobil: +420 737 412 987
info@quadrilla.cz
www.quadrilla.cz

Jsme na Facebooku

Klíčová slova

la quadrilla, quadrilla, la quadrilla brno, španělské tance, irské tance, španělský tanec, country tance brno, quadrilla brno, irské tance brno, irský step, irske tance brno, skotské tance, country tance, spanelske tance, western tance, irske tance, irské tance kurzy pro veřejnost brno, irský tanec, show dance, couple dance, line dance, quadrila brno, country tanec brno, irská hudba, qadrila, taneční kurzy brno, taneční soubor, výuka irských tanců brno, flamenco, kurzy flamenca