Country tance jsou nedílnou součástí našeho repertoáru. Tančíme je už od roku 1990, kdy do souboru přišel Ivan Bartůněk. Postupně jsme se začali stále více věnovat modernímu pojetí country tanců a vytvořili mnohé úspěšné choreografie. Do repertoáru jsme zařadili také divoký kankán, který pobaví hlavně pánskou část publika. Ani dámy však nepřijdou zkrátka, tančíme totiž také recesistický pánský kankán.

Věnujeme se také takzvaným Line Dance a Couple dance, pro které nás nadchnul především Pavel Lhotský. Pod jeho vedením vzniklo několik velmi úspěšných choreografií jako např. Cowboys Break, The World nebo Ostruhový tanec.

Choreografové a trenéři souboru La Quadrilla patří mezi elitu na domácí country taneční scéně. Kromě vlastní tvorby se věnují i výuce a účastní se renomovaných tanečních soutěží jako porotci.

Klasické country tance (Western dance)

Drsní cowbojs a půvabné ladies roztáčejí melodické čtverylky a polky…. scéna jako vystřižená z filmových westernů. Nejsme daleko od pravdy. Choreografové čerpají ze skutečných tradic amerických lidových tanců. Jen pro zajímavost, i v jednom z proslulých westernů o Vinetouovi zaznívá melodie z našeho repertoáru.

Line dance a couple dance

Moderní variace na americké téma jsou u tanečníků a diváků velmi oblíbené. O tom, že to tanečníci umí skutečně rozbalit, svědčí i akrobatické prvky, kterými jsou choreografie vyšperkovány

 

 

Související stránky

Kontaktujte nás

Ing. Antonín Peitl
vedoucí souboru
mobil: +420 737 412 987
info@quadrilla.cz
www.quadrilla.cz

Jsme na Facebooku

Klíčová slova

la quadrilla, quadrilla, la quadrilla brno, španělské tance, irské tance, španělský tanec, country tance brno, quadrilla brno, irské tance brno, irský step, irske tance brno, skotské tance, country tance, spanelske tance, western tance, irske tance, irské tance kurzy pro veřejnost brno, irský tanec, show dance, couple dance, line dance, quadrila brno, country tanec brno, irská hudba, qadrila, taneční kurzy brno, taneční soubor, výuka irských tanců brno, flamenco, kurzy flamenca