Typ lekce: kurz
1. lekce: 7.10. 2020
Čas: středa, 17:15 – 18:45 hod.
Místo: Střední škola, ZŠ a MŠ pro zrakově postižené Brno, Kamenomlýnská 124/2, Brno
Cena: 1500,- / 12 lekcí (1400,- pro účastníky předchozích kurzů)

S sebou: taneční obuv (sneakers, gillky, piškoty, případně neklouzavé ponožky), oblečení nebránící pohybu, ručníček, nápoj.

Parkování zdarma přímo před budovou školy.

Přihlásit se na kurz můžete v online formuláři.

Lekce jsou určeny mírně a středně pokročilým. Jejich náplní je pilování techniky irského tance, zcitlivění pro vnímání rytmu, zvýšení fyzické kondice a seznámení s novými tanečními prvky. V hodinách se věnujeme jak všeobecné taneční průpravě a rytmu, tak přípravě choreografií.
Posledních 15 minut každé lekce trávíme kompenzačními cvičeními zaměřenými nejen na protažení svalů po tanci, ale především na kompenzaci „bolestí celého těla“ způsobeného především nevhodnými pohybovými stereotypy v běžném životě.

Lektorky (Lenku „Krtečka“ Kotkovou a Michaelu Běhanovou) můžete kontaktovat na irsketancebrno@gmail.com

Pro koho je kurz určen?

  • Kurz je určen pro všechny, kteří znají alespoň základní kroky irských tanců (skip 123 = promenáda, side step = „sedmičky“ a hop123 = „trojky/seskoky“.)

Nevím, zda mě kurz bude bavit a zda mi bude vyhovovat jeho pokročilostní úroveň, mohu si lekci předem vyzkoušet, než zaplatím?

Kdo kurz softu povede?

  • 2 zkušené tanečnice a lektorky irské složky La Quadrilly.

Lenka „Krteček“ Kotková

Tanci se věnuje od svých 4 let. Během své taneční praxe spolupracovala s českými a zahraničními lektory a pod jejich vedením pronikala do mnoha tanečních stylů, které tvoří pestrou mozaiku jejího portfólia. Lenka vystudovala Fakultu sportovních studií na MU v Brně a jejím hlavním tématem byl pohyb člověka. Ve svých lekcích dbá na správnou fyziologii pohybu a věnuje vždy velkou péči kompenzaci těla tanečníka před a po tréninku a tyto mají pak významný přesah do běžného života.
Irskému tanci se věnuje od roku 1999 a jeho výuce od roku 2007.

Míša Běhanová

Tančí od malička, začínala na ZUŠ v Třebíči, pokračovala na Taneční konzervatoři v Praze, při studiu VŠ v Brně objevila kouzlo irského tance a záhy se stala členkou irské sekce souboru La Quadrilla. Vede taneční a pohybové lekce pro předškoláky a děti s poruchou autistického spektra, v minulosti se věnovala lektorování irského tance a improvizace pro dospělé. Protože vyrůstala na baletu, dbá především na správnou techniku a ladnost pohybu. Protože je od přírody srdečná, hlavním cílem lekcí pro ni je, aby si účastníci společné chvíle s tancem užili a odcházeli z hodin spokojení a uvolnění.