V sobotu 28. června se naše irská složka zúčastnila mezinárodní soutěže (tzv. feis) v Bratislavě, kde úspěšně reprezentovala jak v sólových, tak skupinových kategoriích v konkurenci tanečníků např. z Irska, Izraele nebo Slovenska.

Skvělá Michala Králíková soutěžila s reelovou (typ tance v měkkých botách) sestavou, která byla ohodnocena prvním místem ve své kategorii a třetím místem v Light competition cup (soutěž s kterýmkoli tancem v měkkých botách).

Úžasná Gabriela Franzová zabodovala také s reelem v kategorii Pre-Open, kde skončila druhá těsně za účastnicí mistrovství světa. Pěkných umístění dosáhla též ve stepařských soutěžích, konkrétně si odnesla 3. místo v treble jigu a ocenění ze soutěže v tradičním setovém tanci.

Výtečný Vít Procházka si vystepoval krásné druhé místo za hornpipe v nejvyšší kategorii Open a odnesl si třetí místo v šampionátu, kde se hodnotí jak dynamika v měkkých botách, tak přesná rytmika ve stepu.

V kategorii Freestyle soutěžila La Quadrilla s choreografií Primitiv reel od Aničky Aujezké. Tento originální tanec protkaný prvky různých tanečních stylů nadchnul nejen diváky, kteří jej odměnili bouřlivým potleskem, ale i zpočátku mírně šokovanou porotu. Choreografie oživila napjatou soutěžní atmosféru celého dne a pohár za první místo tak zaslouženě putoval do Brna.

Bratislava pohár

Bratislava pohár

bratislava_p

bratislava_o

Kontaktujte nás

Ing. Antonín Peitl
vedoucí souboru
mobil: +420 737 412 987
info@quadrilla.cz
www.quadrilla.cz

Jsme na Facebooku

Klíčová slova

la quadrilla, quadrilla, la quadrilla brno, španělské tance, irské tance, španělský tanec, country tance brno, quadrilla brno, irské tance brno, irský step, irske tance brno, skotské tance, country tance, spanelske tance, western tance, irske tance, irské tance kurzy pro veřejnost brno, irský tanec, show dance, couple dance, line dance, quadrila brno, country tanec brno, irská hudba, qadrila, taneční kurzy brno, taneční soubor, výuka irských tanců brno, flamenco, kurzy flamenca